Najjednostavnije je da prenesemo poziv koji smo dobili od Strukovne škole Đurđevac. Nakon kratkog razgovora i zaključka da smo “na istoj valnoj duljini”, odlučili smo pomoći koliko možemo, a izgledna je i prezentacija dronova radi promicanja te aktivnosti i podizanja svijesti o sigurnosti letenja korištenjem tih modernih “spravica”.

U Strukovnoj školi Đurđevac od 2018 godine djeluje Sekcija za svemirsku tehnologiju. U njezin rad se je tokom školske godine 2018/2019 i 2019/2020 uključilo preko 20 učenika.

U svom dosadašnjem radu učenici su napravili nekoliko modela ionskih lebdjelica i ionskih motora, odslušali nekoliko zanimljivih predavanja vanjskih predavača, bili na stručnoj ekskurziji u Italiji u gradu Milanu, na događaju „Živi planet“ u organizaciji Europske svemirske agencije https://lps19.esa.int/NikalWebsitePortal/living-planet-symposium-2019/lps19, sudjelovali na natjecanju Copernicus Hackathon u Zagrebu https://www.copernicus-zagreb.eu/ i ostvarili zapaženi rezultat , sudjelovali na Prvoj Jadranskoj svemirskoj konferenciji https://a3space.org/?cat=380&lang=hr i započeli izradu svemirskog ispitnog vozila tzv. Mars rovera. Cilj svih dosadašnjih i budućih aktivnosti je pripremanje naših učenika za istraživanje Zemlje i svemira.

Za daljnji uspješan nastavaka rada i ostvarenje cilja rada sekcije potrebna su značajna materijalna i financijska sredstva te se zbog toga se i Vama obraćamo za pomoć u obliku DONACIJE/SPONZORSTVA, materijalne i financijske pomoći za konkretne aktivnosti koje planiramo za školsku godinu 2019/2020 i 2020/2021.

– Izrada modela svemirskog vozila (MARS rover)

– Izradu modela satelita i svemirske postaje

– Izradu modela robota

– Organizacija stručnih ekskurzija učenika ESA centrima i tvrtkama iz područja robotike i svemirskih tehnologija

Za navedene projekte prihvatljivi su nam svi oblici pomoći: donacije nove i/ili korištene informatičke opreme, donacije novih i/ili korištenih elektroničkih sklopova (Arduino mikrokontroleri, senzori, motori i dr…), donacija stručnog mentorstva/edukacije za učenike i nastavnike i donacije/sponzorstva s financijskih sredstvima prema vašoj želji i mogućnostima.

Sve oblike pomoći popratiti ćemo objavama na našim školskim web stranicama, stranicama društvenih mreža Faceboook, Instagram i Twitter i radio emisijama na lokalnoj radio stanici.

Financijska sredstva možete uplatiti na žiro račun Strukovne škole kod Podravske banke d.d. Koprivnica, IBAN: HR4423860021552003358, s naznakom „Za rad Sekcije za svemirsku tehnologiju“.

Primopredaju materijalnih donacija organiziramo prema dogovoru.

Iako je tek početak godine, već smo zaokružili planirana sponzorstva/donacije za ovu godinu, te nove zahtjeve nažalost moramo odbijati. Više o drugim takvim aktivnostima uskoro (kako će koje dolaziti na red u toku godine).

U nastavku dio fotografija iz rada Sekcije za svemirsku tehnologiju (preuzete sa njihove Facebook stranice):

Facebook komentari

© 2022. leramis d.o.o. | Sva prava pridržana | Pravila korištenja | Izjava o privatnosti

“Kolačići” na ovoj web stranici koriste se za postavke prikaza (jezik), kako bi web stranica bila bolje prilagođena potrebama korisnika. Pored toga, moguće je da se koriste sustavi za praćenje korištenja web stranice (poput Google Analytics ili sličnih), koji također koriste “kolačiće”, kako bi se korisnika moglo pratiti na razini stranice. View more
Cookies settings
Prihvaćam
Odbijam
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
“Kolačić” je mala datoteka koja traži Vaše dopuštenje da bude smještena na Vaš tvrdi disk na računalu. Jednom kada ga prihvatite, ta datoteka se smješta na Vaš tvrdi disk te pomaže analizirati web promet ili Vas obavještava o posjetima određenim web stranicama. “Kolačići” omogućuju web aplikacijama da odgovaraju na Vaše individualne potrebe. Web aplikacija može prilagoditi svoje djelovanje Vašim potrebama i željama tako da prikuplja i pamti podatke o Vašim interesima i navikama. Mi koristimo tzv. “tracking cookie” kako bismo identificirali stranice koje koristite i posjećujete. To nam pomaže analizirati podatke o Vašim navikama koje koristimo kako bismo poboljšali našu web stranicu i kako bi je prilagodili potrebama korisnika. Mi koristimo ove podatke za statističke analize, a zatim se ti podaci uklanjaju iz sustava. “Kolačići” nam pomažu pružiti bolju web stranicu, omogućuju nam pratiti koje stranice su Vam korisne, a koje ne. “Kolačići” nam ni na koji način ne daju pristup Vašem računalu ili bilo kakve informacije o Vama, osim podataka koje ste odabrali podijeliti s nama. Možete prihvatiti ili odbiti “kolačiće” prilikom prvog posjeta ovoj web stranici. Većina web preglednika automatski prihvaća “kolačiće”, ali uobičajeno je da možete podesiti web preglednik da odbije “kolačiće” koje želite odbiti. To Vas može spriječiti da u najvećoj mogućoj mjeri iskoristite mogućnosti i funkcionalnosti web stranica.
Save settings